| Part Number | 744902168 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Type | Thin Film |
| Material - Core | - |
| Inductance | 68nH |
| Tolerance | ±2% |
| Current Rating | 150mA |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 5 Ohm Max |
| Q @ Freq | 15 @ 300MHz |
| Frequency - Self Resonant | 1GHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Frequency - Test | 300MHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: FIXED IND 300NH 3.9A 18 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: FIXED IND 470NH 3.3A 23 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: FIXED IND 720NH 3A 27.5 MOHM SMD
In Stock: 550