| Part Number | 744900010 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Thin Film |
| Material - Core | - |
| Inductance | 1nH |
| Tolerance | ±0.2nH |
| Current Rating | 300mA |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 300 mOhm Max |
| Q @ Freq | 8 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant | 9GHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Frequency - Test | 500MHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package | 0201 (0603 Metric) |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.011" (0.28mm) |
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: FIXED IND 300NH 3.9A 18 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: FIXED IND 470NH 3.3A 23 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: FIXED IND 720NH 3A 27.5 MOHM SMD
In Stock: 550