| Part Number | 74489440100 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Number of Coils | 2 |
| Test Inductance - Connected In Series | 40µH |
| Inductance - Connected In Parallel | 10µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating - Parallel | 1.35A |
| Current Rating - Series | 675mA |
| Current Saturation - Parallel | 2.6A |
| Current Saturation - Series | 1.3A |
| DC Resistance (DCR) - Parallel | 128 mOhm Max |
| DC Resistance (DCR) - Series | - |
| Shielding | Shielded |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Size / Dimension | 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm) |
| Height | 0.150" (3.80mm) |
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: CMC 11MH 900MA 2LN TH
In Stock: 347
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: COMMON MODE CHOKE 8MH 1A 2LN TH
In Stock: 418
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: CMC 5MH 1.3A 2LN TH
In Stock: 523
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: CMC 1.6MH 2A 2LN TH
In Stock: 459
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: CMC 1MH 2.5A 2LN TH
In Stock: 321
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: CMC 500UH 3.5A 2LN TH
In Stock: 302
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: CMC 400UH 4.5A 2LN TH
In Stock: 821
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: CMC 33MH 2.5A 2LN TH
In Stock: 97
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: COMMON MODE CHOKE 17MH 4A 2LN TH
In Stock: 374