| Part Number | 744851471 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Number of Coils | 2 |
| Test Inductance - Connected In Series | 188µH |
| Inductance - Connected In Parallel | 47µH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating - Parallel | 1.6A |
| Current Rating - Series | 800mA |
| Current Saturation - Parallel | 2A |
| Current Saturation - Series | 1A |
| DC Resistance (DCR) - Parallel | 160 mOhm Max |
| DC Resistance (DCR) - Series | - |
| Shielding | Shielded |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Size / Dimension | 0.906" L x 0.728" W (23.00mm x 18.50mm) |
| Height | 0.453" (11.50mm) |
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: FIXED IND 300NH 3.9A 18 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: FIXED IND 470NH 3.3A 23 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: FIXED IND 720NH 3A 27.5 MOHM SMD
In Stock: 550