| Part Number | 744844102 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Filter Type | Power Line |
| Number of Lines | 2 |
| Impedance @ Frequency | - |
| Inductance @ Frequency | 1mH @ 10kHz |
| Current Rating (Max) | 4.5A |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 42 mOhm |
| Voltage Rating - DC | - |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Ratings | - |
| Approvals | - |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.102" L x 0.728" W (28.00mm x 18.50mm) |
| Height (Max) | 1.299" (33.00mm) |
| Package / Case | Vertical, 4 PC Pin |
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: FIXED IND 300NH 3.9A 18 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: FIXED IND 470NH 3.3A 23 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: FIXED IND 720NH 3A 27.5 MOHM SMD
In Stock: 550