| Part Number | 744825320 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Filter Type | Power Line |
| Number of Lines | 2 |
| Impedance @ Frequency | - |
| Inductance @ Frequency | 20mH @ 10kHz |
| Current Rating (Max) | 3A |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 160 mOhm |
| Voltage Rating - DC | - |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Ratings | - |
| Approvals | - |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.181" L x 0.732" W (30.00mm x 18.60mm) |
| Height (Max) | 1.378" (35.00mm) |
| Package / Case | Vertical, 4 PC Pin |
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: FIXED IND 300NH 3.9A 18 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: FIXED IND 470NH 3.3A 23 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: FIXED IND 720NH 3A 27.5 MOHM SMD
In Stock: 550