| Part Number | 744776347 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Wirewound |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 4.7mH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating | 250mA |
| Current - Saturation | 300mA |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 12 Ohm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | 650kHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Frequency - Test | 1kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.402" L x 0.354" W (10.20mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.272" (6.90mm) |
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: FIXED IND 300NH 3.9A 18 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: FIXED IND 470NH 3.3A 23 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: FIXED IND 720NH 3A 27.5 MOHM SMD
In Stock: 550