| Part Number | 7447629100 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | - |
| Material - Core | Powdered Iron |
| Inductance | 10µH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating | 340mA |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 1.975 Ohm Max |
| Q @ Freq | 30 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant | 44MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Frequency - Test | 2.52MHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | 2520 |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.079" (2.00mm) |