| Part Number | 744314110 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Wirewound |
| Material - Core | - |
| Inductance | 1.1µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating | 15A |
| Current - Saturation | 13A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 3.15 mOhm |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | 135MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Frequency - Test | 100kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | 7050 |
| Size / Dimension | 0.272" L x 0.272" W (6.90mm x 6.90mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.197" (5.00mm) |
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: FIXED IND 300NH 3.9A 18 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: FIXED IND 470NH 3.3A 23 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: FIXED IND 720NH 3A 27.5 MOHM SMD
In Stock: 550