| Part Number | 744235220 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Filter Type | Signal Line |
| Number of Lines | 2 |
| Impedance @ Frequency | 8 kOhm @ 100MHz |
| Inductance @ Frequency | 22µH @ 100kHz |
| Current Rating (Max) | 250mA |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 2.65 Ohm |
| Voltage Rating - DC | 60V |
| Voltage Rating - AC | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Ratings | - |
| Approvals | - |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height (Max) | 0.118" (3.00mm) |
| Package / Case | Horizontal, 4 PC Pad |
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: FIXED IND 300NH 3.9A 18 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: FIXED IND 470NH 3.3A 23 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: FIXED IND 720NH 3A 27.5 MOHM SMD
In Stock: 550