| Part Number | 428547320910 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Circuit | BCD |
| Number of Positions | 10 |
| Current Rating | 100mA |
| Voltage Rating | 42VDC |
| Actuator Type | Rotary for Tool |
| Actuator Level | Flush, Recessed |
| Contact Material | - |
| Contact Finish | Gold |
| Height Above Board | 0.144" (3.66mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Termination Style | PC Pin |
| Pitch | 0.100" (2.54mm), Full |
| Washable | Yes |
| Features | - |
Manufacturer: Rose+Krieger
Description: F-40X80L 40X80MM LIGHT EXTRUSION
In Stock: 12
Manufacturer: Rose+Krieger
Description: F-40X80L 40X80MM LIGHT EXTRUSION
In Stock: 20
Manufacturer: Rose+Krieger
Description: F-40X80L 40X80MM LIGHT EXTRUSION
In Stock: 20
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 150MA 24V
In Stock: 0
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: SW ROTARY DIP BCD COMP 150MA 24V
In Stock: 0
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: SWITCH ROTARY DIP HEX 150MA 24V
In Stock: 0
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: SW ROTARY DIP HEX COMP 150MA 24V
In Stock: 0
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 150MA 24V
In Stock: 239
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: SW ROTARY DIP BCD COMP 150MA 24V
In Stock: 45