| Part Number | 178032401 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Power - Output | - |
| Voltage - Output | 5 V ~ 24 V |
| Current - Output | 3A |
| Voltage - Input | 6 V ~ 42 V |
| Regulator Topology | Buck |
| Frequency - Switching | - |
| Board Type | Fully Populated |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Utilized IC / Part | WPMDH1302401 |
Manufacturer: NorComp Inc.
Description: CONN D-SUB PLUG/RCPT 9POS R/A
In Stock: 0
Manufacturer: NorComp Inc.
Description: CONN D-SUB PLUG/RCPT 9POS R/A
In Stock: 0
Manufacturer: NorComp Inc.
Description: CONN D-SUB PLUG/RCPT 9POS R/A
In Stock: 0
Manufacturer: NorComp Inc.
Description: CONN D-SUB PLUG/RCPT 9POS R/A
In Stock: 629
Manufacturer: NorComp Inc.
Description: CONN D-SUB PLUG/RCPT 9POS R/A
In Stock: 0
Manufacturer: NorComp Inc.
Description: CONN D-SUB PLUG/RCPT 9POS R/A
In Stock: 0
Manufacturer: NorComp Inc.
Description: CONN D-SUB PLUG/RCPT 9POS R/A
In Stock: 0