| Part Number | 760390013 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | For DC/DC Converters |
| Applications | Forward, Push-Pull Converters |
| Intended Chipset | SN6501 |
| Chipset Manufacturer | Texas Instruments |
| Voltage - Primary | - |
| Voltage - Auxillary | - |
| Voltage - Isolation | 3125Vrms |
| Inductance @ Frequency | 475µH @ 10kHz |
| Frequency | 10kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.265" L x 0.281" W (6.73mm x 7.14mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.170" (4.32mm) |
| Footprint | 0.265" L x 0.395" W (6.73mm x 10.05mm) |
| Style | - |
Manufacturer: CNC Tech
Description: CABLE SERIAL ATA 7 POS .15M
In Stock: 934
Manufacturer: CNC Tech
Description: CABLE SERIAL ATA 7 POS .3M
In Stock: 0
Manufacturer: CNC Tech
Description: CABLE SERIAL ATA 7 POS .5M
In Stock: 300
Manufacturer: CNC Tech
Description: CABLE SERIAL ATA 7 POS .75M
In Stock: 0
Manufacturer: CNC Tech
Description: CBL ATA 7PIN SATA 4PIN PWR .5M
In Stock: 438
Manufacturer: CNC Tech
Description: CBL ATA 7PIN SATA 4PIN PWR .75M
In Stock: 507
Manufacturer: Alpha Wire
Description: CABLE MOD COIL 3COND BLACK 10'
In Stock: 0
Manufacturer: Alpha Wire
Description: CABLE MOD COIL 3COND BLACK 20'
In Stock: 0