| Part Number | MALSECL00AD233FARK |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Capacitance | 33µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 440 mOhm @ 100kHz |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency | 135.7mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance | - |
| Lead Spacing | - |
| Size / Dimension | 0.248" Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.240" (6.10mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Radial, Can - SMD |
Manufacturer: Vishay BC Components
Description: CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay BC Components
Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 100V SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay BC Components
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 100V SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay BC Components
Description: CAP ALUM 10UF 20% 63V SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay BC Components
Description: CAP ALUM 22UF 20% 63V SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay BC Components
Description: CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay BC Components
Description: CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay BC Components
Description: CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay BC Components
Description: CAP ALUM 10UF 20% 100V SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay BC Components
Description: CAP ALUM 22UF 20% 100V SMD
In Stock: 0