| Part Number | SMG100VB331M12X25LL |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Capacitance | 330µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 100V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency | 760mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 1.14A @ 100kHz |
| Impedance | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.984" (25.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
Manufacturer: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL
In Stock: 0
Manufacturer: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 100V RADIAL
In Stock: 0
Manufacturer: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 100V RADIAL
In Stock: 0
Manufacturer: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL
In Stock: 0
Manufacturer: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 100V RADIAL
In Stock: 0
Manufacturer: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 100V RADIAL
In Stock: 0
Manufacturer: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL
In Stock: 0
Manufacturer: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL
In Stock: 0
Manufacturer: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL
In Stock: 0
Manufacturer: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2.2UF 20% 100V RADIAL
In Stock: 0