| Part Number | HM79-40331LFTR13 |
|---|---|
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Type | Wirewound |
| Material - Core | - |
| Inductance | 330µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating | 400mA |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 1.26 Ohm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Frequency - Test | 1kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.197" (5.00mm) |
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 10UH 2.3A 70 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 100UH 720MA 430 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 12UH 2A 80 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 120UH 660MA 470 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 15UH 1.8A 90 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 150UH 580MA 640 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 18UH 1.6A 100 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 180UH 510MA 710 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 22UH 1.5A 110 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 220UH 490MA 960 MOHM
In Stock: 0