Home Product Index Inductors, Coils, Chokes Arrays, Signal Transformers HM78D-755220MLFTR
TT Electronics/BI Magnetics HM78D-755220MLFTR
Part Number
HM78D-755220MLFTR
Manufacturer
TT Electronics/BI Magnetics
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 22UH SMD
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Arrays, Signal Transformers
TT Electronics Corporation
TT Electronics Corporation
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberHM78D-755220MLFTR
Part StatusDiscontinued at Digi-Key
Number of Coils2
Test Inductance - Connected In Series86.92µH
Inductance - Connected In Parallel22µH
Tolerance±20%
Current Rating - Parallel1.75A
Current Rating - Series874mA
Current Saturation - Parallel2.13A
Current Saturation - Series1.07A
DC Resistance (DCR) - Parallel92.5 mOhm
DC Resistance (DCR) - Series371 mOhm
ShieldingShielded
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.303" L x 0.303" W (7.70mm x 7.70mm)
Height0.189" (4.80mm)