| Part Number | HM77-50002LFTR |
|---|---|
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Type | Toroidal |
| Material - Core | - |
| Inductance | 9.4µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating | 2.8A |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 43.4 mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 130°C |
| Frequency - Test | - |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.447" L x 0.447" W (11.35mm x 11.35mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.350" (8.89mm) |
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 1.01UH 3.4A 12.5 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 16.2UH 2.7A 63 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 58.1UH 1.3A 290 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 192UH 900MA 560 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 383UH 720MA 862 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 910NH 13.3A 5.7 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 1.32UH 11.5A 5.7 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 4.9UH 7.8A 12.4 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 9UH 5.5A 22.3 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 29.1UH 2.7A 85 MOHM
In Stock: 0