| Part Number | HM72A-124R7LLFTR13 |
|---|---|
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Type | Molded |
| Material - Core | - |
| Inductance | 4.7µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating | 10A |
| Current - Saturation | 24A |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 15 mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 130°C |
| Frequency - Test | 100kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.531" L x 0.512" W (13.50mm x 13.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.256" (6.50mm) |
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 10UH 3.2A 105 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 1UH 10.3A 10 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 1.5UH 8.4A 15 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 22UH 2.2A 241 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 2.2UH 8.3A 20 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 33UH 1.8A 332 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 3.3UH 6.6A 28 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 4.7UH 5.4A 40 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 6.8UH 4.1A 68 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 100NH 26.2A 1.7 MOHM
In Stock: 0