| Part Number | HM62-28153R3MLFTR |
|---|---|
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Type | Wirewound |
| Material - Core | - |
| Inductance | 3.3µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating | 700mA |
| Current - Saturation | 1.1A |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 140 mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency - Test | 100kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.110" L x 0.102" W (2.80mm x 2.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 10UH 450MA 667 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 15UH 400MA 857 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 1UH 1.4A 92 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 22UH 330MA 1.511 OHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 2.2UH 1A 179 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 3.3UH 850MA 219 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 4.7UH 700MA 282 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 6.8UH 610MA 453 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 10UH 420MA 410 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 15UH 260MA 520 MOHM
In Stock: 0