| Part Number | HM17-855332LF |
|---|---|
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Type | Wirewound |
| Material - Core | - |
| Inductance | 3.3mH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating | 140mA |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 15.9 Ohm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Frequency - Test | 1kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.307" Dia (7.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.217" (5.50mm) |
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 100UH 420MA 680 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 1MH 130MA 7.06 OHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 120UH 390MA 770 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 150UH 350MA 950 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 180UH 320MA 1.15 OHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 22UH 900MA 180 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 220UH 290MA 1.3 OHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 27UH 810MA 210 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 270UH 260MA 1.55 OHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 33UH 740MA 270 MOHM TH
In Stock: 0