| Part Number | TMC2660-PA |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Motor Type - Stepper | Bipolar |
| Motor Type - AC, DC | - |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Output Configuration | Half Bridge (4) |
| Interface | SPI, Step/Direction |
| Technology | Power MOSFET |
| Step Resolution | 1 ~ 1/256 |
| Applications | General Purpose |
| Current - Output | 2.8A |
| Voltage - Supply | 3.3 V ~ 5 V |
| Voltage - Load | 9 V ~ 30 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Supplier Device Package | 44-PQFP |
Manufacturer: Microchip Technology
Description: IC CONTROLLER ARCNET 64LQFP
In Stock: 0
Manufacturer: Microchip Technology
Description: IC CTRLR CIRC 100-TQFP DUAL MODE
In Stock: 0
Manufacturer: Microchip Technology
Description: IC CTRL CIRC 128VTQFP PERIPH MOD
In Stock: 11
Manufacturer: Microchip Technology
Description: IC CTRLR CIRCLINK TM 48-TQFP
In Stock: 17
Manufacturer: Trinamic Motion Control GmbH
Description: EVAL BOARD FOR TMC2100
In Stock: 8
Manufacturer: Trinamic Motion Control GmbH
Description: EVAL KIT FOR TMC2100
In Stock: 4
Manufacturer: Trinamic Motion Control GmbH
Description: IC STEPPER MOTOR DRIVER 36QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Trinamic Motion Control GmbH
Description: IC STEPPER MOTOR DRIVER 48TQFP
In Stock: 0
Manufacturer: Trinamic Motion Control GmbH
Description: EVAL BOARD FOR TMC2130
In Stock: 11
Manufacturer: Trinamic Motion Control GmbH
Description: EVAL KIT FOR TMC2130
In Stock: 35