| Part Number | TMC248-LA |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Motor Type - Stepper | Bipolar |
| Motor Type - AC, DC | - |
| Function | Controller - Commutation, Direction Management |
| Output Configuration | Pre-Driver - Half Bridge (4) |
| Interface | SPI |
| Technology | HVCMOS |
| Step Resolution | 1 ~ 1/64 |
| Applications | General Purpose |
| Current - Output | - |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Load | 7 V ~ 34 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 28-QFN (5x5) |
Manufacturer: Trinamic Motion Control GmbH
Description: STEPPER MOTOR DRIVER BRD TMC2100
In Stock: 1425
Manufacturer: Trinamic Motion Control GmbH
Description: TMC2130 STEPPER DRIVER BOARD
In Stock: 601
Manufacturer: Trinamic Motion Control GmbH
Description: INTERFACE USB TO RS485 CONVERTER
In Stock: 2
Manufacturer: Trinamic Motion Control GmbH
Description: INTERFACE CAN IIC LIN SPI RS485
In Stock: 1
Manufacturer: Vishay Dale
Description: RES CHAS MNT 100 OHM 1% 7.5W
In Stock: 135
Manufacturer: Vishay Dale
Description: RES CHAS MNT 10K OHM 1% 7.5W
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay Dale
Description: RES CHAS MNT 10 OHM 1% 7.5W
In Stock: 9
Manufacturer: Vishay Dale
Description: RES CHAS MNT 12 OHM 1% 7.5W
In Stock: 262
Manufacturer: Vishay Dale
Description: RES CHAS MNT 150 OHM 1% 7.5W
In Stock: 59