| Part Number | UCC3626PW |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Motor Type - Stepper | - |
| Motor Type - AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Function | Controller - Commutation, Direction Management |
| Output Configuration | Pre-Driver - Half Bridge (3) |
| Interface | PWM |
| Technology | - |
| Step Resolution | - |
| Applications | General Purpose |
| Current - Output | - |
| Voltage - Supply | 11 V ~ 14.5 V |
| Voltage - Load | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP |
Manufacturer: Texas Instruments
Description: OPTOISO 2.5KV GATE DRVR 13VLGA
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: OPTOISO 5.7KV GATE DRVR 16SOIC
In Stock: 545
Manufacturer: Texas Instruments
Description: EVALUATION MODULE
In Stock: 10
Manufacturer: Texas Instruments
Description: OPTOISO 2.5KV GATE DRIVER 13VLGA
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: OPTOISO 5.7KV GATE DRVR 16SOIC
In Stock: 240
Manufacturer: Texas Instruments
Description: OPTOISO 5.7KV GATE DRVR 16SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: OPTOISO 5.7KV GATE DRVR 16SOIC
In Stock: 1566