| Part Number | TPS92411PDDA |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | AC DC Offline Switcher |
| Topology | Flyback, Step-Down (Buck), Step-Up (Boost) |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Supply (Min) | 7.5V |
| Voltage - Supply (Max) | 94V |
| Voltage - Output | - |
| Current - Output / Channel | - |
| Frequency | - |
| Dimming | - |
| Applications | Lighting |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-PowerSOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SO PowerPad |
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC LED DRIVER OFFL DIM 8VSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC LED DRIVER OFFL DIM 8VSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC LED DRIVER OFFL DIM 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: EVAL MODULE FOR TPS92001-628
In Stock: 16
Manufacturer: Texas Instruments
Description: EVAL MODULE FOR TPS92001-645
In Stock: 3
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC LED DRIVER OFFL DIM 8VSSOP
In Stock: 10000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC LED DRIVER OFFL DIM 8VSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC LED DRIVER OFFL DIM 8SOIC
In Stock: 0