| Part Number | TPS65573DSST |
|---|---|
| Part Status | Not For New Designs |
| Applications | Photoflash Capacitor Charger, Xenon |
| Current - Supply | 2mA |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Operating Temperature | -35°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 12-WFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 12-WSON (3x2) |
Manufacturer: Texas Instruments
Description: EVAL MOD FOR TPS60100
In Stock: 2
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG SWTCHD CAP 3.3V 20HTSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG SWTCHD CAP 3.3V 20HTSSOP
In Stock: 8000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG SWTCHD CAP 3.3V 20HTSSOP
In Stock: 8000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG SWTCHD CAP 3.3V 20HTSSOP
In Stock: 131
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG SWTCHD CAP 3.3V 20HTSSOP
In Stock: 8330
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG SWTCHD CAP 3.3V 20HTSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG SWTCHD CAP 3.3V 20HTSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: EVAL MOD FOR TPS60110
In Stock: 23
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG SWITCHD CAP 5V 20HTSSOP
In Stock: 970