| Part Number | TPS65286RHDR |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Switch Type | General Purpose |
| Number of Outputs | 2 |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Output Configuration | High Side |
| Output Type | N-Channel |
| Interface | - |
| Voltage - Load | 4.5 V ~ 28 V |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | - |
| Current - Output (Max) | 6A |
| Rds On (Typ) | 100 mOhm |
| Input Type | - |
| Features | Slew Rate Controlled, Status Flag |
| Fault Protection | Current Limiting (Adjustable), Over Temperature, Over Voltage, UVLO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Package / Case | 28-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 28-VQFN (5x5) |
Manufacturer: Texas Instruments
Description: EVAL MOD FOR TPS60100
In Stock: 2
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG SWTCHD CAP 3.3V 20HTSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG SWTCHD CAP 3.3V 20HTSSOP
In Stock: 8000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG SWTCHD CAP 3.3V 20HTSSOP
In Stock: 8000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG SWTCHD CAP 3.3V 20HTSSOP
In Stock: 131
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG SWTCHD CAP 3.3V 20HTSSOP
In Stock: 8330
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG SWTCHD CAP 3.3V 20HTSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG SWTCHD CAP 3.3V 20HTSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: EVAL MOD FOR TPS60110
In Stock: 23
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG SWITCHD CAP 5V 20HTSSOP
In Stock: 970