Texas Instruments THS4150CDG4
Part Number
THS4150CDG4
Manufacturer
Texas Instruments
Description
IC OPAMP DIFF 340MHZ 8SOIC
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Texas Instruments
    3.29672/pcs
  • 75 pcs
Product Parameter
Part Number THS4150CDG4
Part Status Active
Amplifier Type Differential
Number of Circuits 1
Output Type Differential
Slew Rate 650 V/µs
Gain Bandwidth Product 340MHz
-3db Bandwidth 150MHz
Current - Input Bias 4.3µA
Voltage - Input Offset 1.1mV
Current - Supply 17.5mA
Current - Output / Channel 85mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±) 4 V ~ 33 V, ±2 V ~ 16.5 V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)