| Part Number | SN74S112ADRG4 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Function | Set(Preset) and Reset |
| Type | JK Type |
| Output Type | Differential |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Clock Frequency | 125MHz |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 7ns @ 5V, 15pF |
| Trigger Type | Negative Edge |
| Current - Output High, Low | 1mA, 20mA |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Current - Quiescent | 25mA |
| Input Capacitance | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC
In Stock: 10000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-DIP
In Stock: 5350