| Part Number | SN74AVC1T45DBVRG4 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Translator Type | Voltage Level |
| Channel Type | Bidirectional |
| Number of Circuits | 1 |
| Channels per Circuit | 1 |
| Voltage - VCCA | 1.2V ~ 3.6V |
| Voltage - VCCB | 1.2V ~ 3.6V |
| Input Signal | - |
| Output Signal | - |
| Output Type | Tri-State, Non-Inverted |
| Data Rate | 500Mbps |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP
In Stock: 2000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48TVSOP
In Stock: 10000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 56BGA
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 56BGA
In Stock: 5000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC BUS TRANSCVR 16BIT 48TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC BUS TRANSCVR 16BIT 48TVSOP
In Stock: 8000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC RGSTRD BUS EXCHANGER 56TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC RGSTRD BUS EXCHANGER 56TVSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC UNIV BUS DVR 16BIT 48TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC UNIV BUS DVR 16BIT 48TVSOP
In Stock: 8000