| Part Number | SN74AS885NTG4 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Type | Magnitude Comparator |
| Number of Bits | 8 |
| Output | Active High |
| Output Function | A<B, A>B |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Current - Output High, Low | 2mA, 20mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 17.5ns @ 5V, 50pF |
| Current - Quiescent | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Package / Case | 24-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SOIC
In Stock: 840
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SOIC
In Stock: 100
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC BUS BUFF TRI-ST QD 14DIP
In Stock: 3448
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC BUS BUFF TRI-ST QD 14DIP
In Stock: 2900