| Part Number | SN74ALVTH16374VR |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Function | Standard |
| Type | D-Type |
| Output Type | Tri-State, Non-Inverted |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Clock Frequency | 250MHz |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 3.2ns @ 3.3V, 50pF |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Current - Output High, Low | 8mA, 24mA; 32mA, 64mA |
| Voltage - Supply | 2.3 V ~ 2.7 V, 3 V ~ 3.6 V |
| Current - Quiescent | 100µA |
| Input Capacitance | 3.5pF |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) |
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48TVSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP
In Stock: 2475
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP
In Stock: 2475
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP
In Stock: 6000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC TRANSCVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC TRANSCVR TRI-ST 16BIT 48TVSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC TRANSCVR TRI-ST 16BIT 48SSOP
In Stock: 84
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC TRANSCVR TRI-ST 16BIT 48SSOP
In Stock: 4000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC
In Stock: 1361