| Part Number | LMK00338RTAR |
|---|---|
| Part Status | Active |
| PLL | No |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe), SATA CPU |
| Input | CML, HCSL, HSTL, LVDS, LVPECL, SSTL, Crystal |
| Output | HCSL, LVCMOS |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 3:9 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Frequency - Max | 400MHz |
| Voltage - Supply | 3.15 V ~ 3.45 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 40-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 40-WQFN (6x6) |
Manufacturer: Texas Instruments
Description: BOARD EVAL FOR LMK00101
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC CLK BUFFER 3:10 200MHZ 32WQFN
In Stock: 10000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC CLK BUFFER 3:10 200MHZ 32WQFN
In Stock: 750
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC CLK BUFFER 3:10 200MHZ 32WQFN
In Stock: 10000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: BOARD EVAL FOR LMK00105
In Stock: 7
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC CLK BUFFER 2:5 200MHZ 24WQFN
In Stock: 2000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC CLK BUFFER 2:5 200MHZ 24WQFN
In Stock: 1750
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC CLK BUFFER 2:5 200MHZ 24WQFN
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: BOARD EVAL FOR LMK00301
In Stock: 65
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC CLK BUFFER 3:10 3.1GHZ 48WQFN
In Stock: 0