Home Product Index Integrated Circuits (ICs) PMIC - Voltage Reference LM4132DMFX-3.3
Texas Instruments LM4132DMFX-3.3
Part Number
LM4132DMFX-3.3
Description
IC VREF SERIES 3.3V SOT23-5
Family
PMIC - Voltage Reference
Texas Instruments
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberLM4132DMFX-3.3
Part StatusObsolete
Reference TypeSeries
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output20mA
Tolerance±0.4%
Temperature Coefficient20ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz310µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz-
Voltage - Input3.7 V ~ 5.5 V
Current - Supply100µA
Current - Cathode-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TJ)