| Part Number | LM2638MX |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Applications | Power Supplies |
| Current - Supply | 6mA |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
Manufacturer: Texas Instruments
Description: BOARD EVAL 3A POWERWISE LM20123
In Stock: 2
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 16TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 16-TSSOP
In Stock: 750
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 16-TSSOP
In Stock: 7500
Manufacturer: Texas Instruments
Description: BOARD EVAL 4A POWERWISE LM20124
In Stock: 1
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ 4A SYNC 16TSSOP
In Stock: 206
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ 4A SYNC 16-TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ 4A SYNC 16-TSSOP
In Stock: 10000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: BOARD EVAL 5A POWERWISE LM20125
In Stock: 1
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ 5A SYNC 16HTSSOP
In Stock: 1268