| Part Number | LM2601MTCX |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Battery Chemistry | - |
| Number of Cells | - |
| Current - Charging | - |
| Programmable Features | - |
| Fault Protection | - |
| Charge Current - Max | - |
| Battery Pack Voltage | - |
| Voltage - Supply (Max) | 24V |
| Interface | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C (TA) |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ 1.5A 16ETSSOP
In Stock: 439
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ 1.5A 16-ETSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: BOARD EVALUATION LM26001
In Stock: 2
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ 1.5A 16HTSSOP
In Stock: 8
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ 1.5A 16HTSSOP
In Stock: 7500
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ 1.5A 16HTSSOP
In Stock: 508
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ 1.5A 16HTSSOP
In Stock: 2500