| Part Number | DP8573AN |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Type | Clock/Calendar |
| Features | Alarm, Leap Year |
| Memory Size | - |
| Time Format | HH:MM:SS:hh (12/24 hr) |
| Date Format | YY-MM-DD-dd |
| Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, Battery | 2.2 V ~ 5.1 V |
| Current - Timekeeping (Max) | 1µA @ 5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 24-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 24-DIP |
Manufacturer: 3M
Description: STRUCTURAL PLSTC ADH BLUE 45ML
In Stock: 0
Manufacturer: 3M
Description: STRUCTURAL PLSTC ADH BLUE 490ML
In Stock: 0
Manufacturer: 3M
Description: STRCTRL PLSTC ADH BLUE 45ML DUO
In Stock: 0