Texas Instruments CDC421250RGET
Part Number
CDC421250RGET
Manufacturer
Texas Instruments
Description
IC CLOCK GENERATOR 250MHZ 24-QFN
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Texas Instruments
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberCDC421250RGET
Part StatusObsolete
TypeClock Generator
PLLYes
InputLVCMOS, Crystal
OutputLVPECL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:1
Differential - Input:OutputNo/Yes
Frequency - Max250MHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C