Home Product Index Relays Power Relays, Over 2 Amps PD10BB57
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine PD10BB57
Part Number
PD10BB57
Manufacturer
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Description
RELAY VACUUM SPST-N
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Power Relays, Over 2 Amps
TE Connectivity
TE Connectivity
In Stock 67 pcs
Product Parameter
Part NumberPD10BB57
Part StatusActive
Relay Type-
Coil Type-
Coil Current-
Coil Voltage-
Contact Form-
Contact Rating (Current)-
Switching Voltage-
Turn On Voltage (Max)-
Turn Off Voltage (Min)-
Operate Time-
Release Time-
Features-
Mounting Type-
Termination Style-
Related Products
PD100MC0MP
Manufacturer: Sharp Microelectronics
Description: PHOTODIODE IR 820NM SIDE LOOK
In Stock: 0
PD100MC0MP1
Description: PHOTODIODE IR 820NM TOP VIEW
In Stock: 0
PD100MF0MP
Description: PHOTODIODE IR 850NM SIDE LOOK
PD100MF0MP1
Description: PHOTODIODE TOP VIEW 850NM SMD
PD1015-RM
Manufacturer: Delta Electronics
Description: 1U RACK MOUNT PDU 10 OUTLETS 2 F
In Stock: 13
RFQ33.66000/pcs
PD101SC0SS
PD101SC0SS0F
PD104R-103K
Manufacturer: API Delevan Inc.
Description: FIXED IND 10UH 2.38A 50 MOHM SMD