| Part Number | GDS04 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Circuit | SPST |
| Number of Positions | 4 |
| Current Rating | 25mA |
| Voltage Rating | 24VDC |
| Actuator Type | Slide (Standard) |
| Actuator Level | Flush, Recessed |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Height Above Board | 0.114" (2.90mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Termination Style | PC Pin |
| Pitch | 0.100" (2.54mm), Full |
| Washable | Yes |
| Features | Tactile/Audible Feedback |
Manufacturer: OSRAM Opto Semiconductors Inc.
Description: LED OSLON SSL80 BLUE 2SMD
In Stock: 0
Manufacturer: OSRAM Opto Semiconductors Inc.
Description: LED OSLON SSL80 BLUE 455NM SMD
In Stock: 1200
Manufacturer: OSRAM Opto Semiconductors Inc.
Description: LED OSLON DEEP BLUE SMD
In Stock: 0
Manufacturer: OSRAM Opto Semiconductors Inc.
Description: LED OSLON SSL150 BLUE 455NM SMD
In Stock: 4200
Manufacturer: OSRAM Opto Semiconductors Inc.
Description: LED OSLON SSL120 BLUE 455NM SMD
In Stock: 1200
Manufacturer: OSRAM Opto Semiconductors Inc.
Description: LED DURIS P5 LM 450NM
In Stock: 0
Manufacturer: OSRAM Opto Semiconductors Inc.
Description: LED DURIS P5 LM 450NM
In Stock: 0
Manufacturer: OSRAM Opto Semiconductors Inc.
Description: LED DURIS S 5 BLUE 453NM 2SMD
In Stock: 0
Manufacturer: OSRAM Opto Semiconductors Inc.
Description: LED DURIS S 5 BLUE 450NM 2SMD
In Stock: 3000