| Part Number | DP86-100D |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Pressure Type | Differential |
| Operating Pressure | 100 PSI (689.48 kPa) |
| Output Type | Wheatstone Bridge |
| Output | 0 mV ~ 100 mV (5V) |
| Accuracy | ±0.1% |
| Voltage - Supply | 5 V ~ 9.5 V |
| Port Size | - |
| Port Style | No Port |
| Features | - |
| Termination Style | Wire Leads |
| Maximum Pressure | 300 PSI (2068.43 kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case | Module |
| Supplier Device Package | - |
Manufacturer: 3M
Description: STRUCTURAL PLSTC ADH BLUE 45ML
In Stock: 0
Manufacturer: 3M
Description: STRUCTURAL PLSTC ADH BLUE 490ML
In Stock: 0
Manufacturer: 3M
Description: STRCTRL PLSTC ADH BLUE 45ML DUO
In Stock: 0