| Part Number | CS1344-000 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Boot - 90° |
| Shell Size - Insert | 11 |
| Features | Flame Retardant, Fluid Resistant, Heat Resistant, Lip |
| Color | Black |
| Material | Polyolefin (PO), Semi-Rigid, Irradiated |
| Large Diameter Supplied | 0.882" (22.40mm) |
| Large Diameter Recovered | 0.449" (11.40mm) |
| Small Diameter Supplied | 0.882" (22.40mm) |
| Small Diameter Recovered | 0.252" (6.40mm) |
| Large Recovered Length | 0.728" (18.49mm) |
| Small Recovered Length | 3.449" (87.60mm) |
| Total Length Supplied | - |
| Total Length Recovered | 4.142" (105.21mm) |
Manufacturer: TDK Corporation
Description: CAP CER 3300PF 250VAC RADIAL
In Stock: 0
Manufacturer: TDK Corporation
Description: CAP CER 3300PF 250VAC RADIAL
In Stock: 0
Manufacturer: Inphi Corporation
Description: IC ETH MAC GB FRAMER 1020UBGA
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Description: 55PC0211-24-96
In Stock: 0
Manufacturer: Inphi Corporation
Description: MULTI-SERVICE MULTI-PORT FRAMER
In Stock: 0