| Part Number | BSTS-45X4 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Tubing, Semi Rigid |
| Shrinkage Ratio | 3 to 1 |
| Length | 4.00' (1.22m) |
| Inner Diameter - Supplied | 4.500" (114.30mm) |
| Inner Diameter - Recovered | 1.750" (44.45mm) |
| Recovered Wall Thickness | 0.155" (3.94mm) |
| Material | Polyolefin (PO), Irradiated |
| Features | Abrasion Resistant, Fluid Resistant |
| Color | Black |
| Operating Temperature | -55°C ~ 110°C |
| Shrink Temperature | 90°C |
Manufacturer: Samtec Inc.
Description: CONN HEADER 16POS DUAL RA GOLD
In Stock: 0
Manufacturer: Murata Power Solutions Inc.
Description: DC/DC CONVERTER +/-12V +/-125MA
In Stock: 0
Manufacturer: Murata Power Solutions Inc.
Description: CONV DC/DC +/-12V +/-125MA DIP
In Stock: 295
Manufacturer: Samtec Inc.
Description: BOTTOM SHROUD TERMINAL
In Stock: 0
Manufacturer: Samtec Inc.
Description: BOTTOM SHROUD TERMINAL
In Stock: 0
Manufacturer: Samtec Inc.
Description: BOTTOM SHROUD TERMINAL
In Stock: 0
Manufacturer: Samtec Inc.
Description: BOTTOM SHROUD TERMINAL
In Stock: 0
Manufacturer: Murata Power Solutions Inc.
Description: CONV DC/DC +/-15V +/-100MA DIP
In Stock: 112
Manufacturer: Murata Power Solutions Inc.
Description: CONV DC/DC +/-15V +/-85MA DIP
In Stock: 0
Manufacturer: Murata Power Solutions Inc.
Description: CONV DC/DC +/-5V +/-250MA DIP
In Stock: 0