| Part Number | ADP02SA |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Circuit | SPST |
| Number of Positions | 2 |
| Current Rating | 100mA |
| Voltage Rating | 24VDC |
| Actuator Type | Piano |
| Actuator Level | Raised |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Height Above Board | 0.301" (7.65mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Termination Style | J Lead |
| Pitch | 0.100" (2.54mm), Full |
| Washable | Yes |
| Features | - |
Manufacturer: Delta Electronics
Description: AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 25W
In Stock: 831