| Part Number | A3DDB-2018G |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Connector Type | Socket to Socket |
| Number of Positions | 20 |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch - Connector | 0.100" (2.54mm) |
| Pitch - Cable | 0.050" (1.27mm) |
| Length | 1.50' (457.20mm) |
| Features | Polarizing Key, Strain Relief |
| Color | Gray, Ribbon |
| Shielding | Unshielded |
| Usage | - |
| Cable Termination | IDC |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: IDC CABLE-AKP10A/ AE10G / AKP10A
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: IDC CABLE- AKP10A / AE10M / AKP
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: IDC CABLE-AKP10A/ AE10G / AKP10A
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: IDC CABLE- AKP10A/ AE10M / AKP10
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: IDC CABLE-AKP10A/ AE10G / AKP10A
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: IDC CABLE- AKP10A/ AE10M / AKP10
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: IDC CABLE-AKP14A/ AE14G / AKP14A
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: IDC CABLE- AKP14A/ AE14M / AKP14
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: IDC CABLE-AKP14A/ AE14G / AKP14A
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: IDC CABLE- AKP14A/ AE14M / AKP14
In Stock: 0