| Part Number | 881002-2 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Terminal Type | Circular |
| Stud/Tab Size | - |
| Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Width - Outer Edges | 0.728" (18.50mm) |
| Length - Overall | 1.406" (35.70mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Termination | Crimp |
| Wire Gauge | 10-12 AWG |
| Insulation | Non-Insulated |
| Features | - |
| Color | - |
| Contact Material | Brass |
| Contact Finish | Tin |
Manufacturer: 3M
Description: 8810 TCATT DBLE LNR 14 X 36 YD B
In Stock: 1
Manufacturer: 3M
Description: 8810 TCATT DBLE LNR 2 X 36 YD BU
In Stock: 6
Manufacturer: 3M
Description: TAPE ADHESIVE TRANSFER 22" X36YD
In Stock: 17
Manufacturer: 3M
Description: 8810 TCATT DBLE LNR 4 X 36 YD BU
In Stock: 4
Manufacturer: 3M
Description: 8810 TCATT DBLE LNR 7 X 108 YD B
In Stock: 1
Manufacturer: 3M
Description: 8810 TCATT DBLE LNR 7 X 36 YD BU
In Stock: 1
Manufacturer: 3M (TC)
Description: THERMO PAD 8810 PWR MOD W/ADH
In Stock: 0