| Part Number | 63405-2 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Terminal Type | Standard |
| Gender | Female |
| Tab Width | 0.187" (4.75mm) |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Tab Length | 0.250" (6.35mm) |
| Length - Overall | - |
| Termination | Crimp, Reversed |
| Wire Gauge | 18-22 AWG |
| Insulation | Non-Insulated |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Features | - |
| Color | - |
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN DSUB HD RCPT 15POS R/A SLDR
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN DSUB HD RCPT 15POS R/A SLDR
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN DSUB HD RCPT 15POS R/A SLDR
In Stock: 42
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN DSUB HD RCPT 15POS R/A SLDR
In Stock: 22
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN DSUB HD RCPT 15POS R/A SLDR
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN DSUB HD RCPT 15POS R/A SLDR
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN DSUB HD RCPT 15POS R/A SLDR
In Stock: 1537
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN DSUB HD RCPT 15POS R/A SLDR
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN DSUB HD RCPT 15POS R/A SLDR
In Stock: 0