| Part Number | 63306-2 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Terminal Type | Standard |
| Gender | Female |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Tab Length | 0.305" (7.75mm) |
| Length - Overall | - |
| Termination | Crimp |
| Wire Gauge | 14-18 AWG |
| Insulation | Non-Insulated |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Features | - |
| Color | - |
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN DSUB HD PLUG 15POS R/A SLDR
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN DSUB HD PLUG 15POS R/A SLDR
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN DSUB HD PLUG 15POS R/A SLDR
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN DSUB HD PLUG 26POS R/A SLDR
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN DSUB HD PLUG 26POS R/A SLDR
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN DSUB HD PLUG 26POS R/A SLDR
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN DSUB HD PLUG 26POS R/A SLDR
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN DSUB HD PLUG 44POS R/A SLDR
In Stock: 0