| Part Number | 63232-1 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Terminal Type | Standard |
| Gender | Female |
| Tab Width | 0.187" (4.75mm) |
| Tab Thickness | 0.020" (0.51mm) |
| Tab Length | - |
| Length - Overall | 0.755" (19.18mm) |
| Termination | Crimp |
| Wire Gauge | 16-20 AWG |
| Insulation | Non-Insulated |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Features | - |
| Color | - |
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN DSUB HD RCPT 15POS R/A SLDR
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN DSUB HD RCPT 15POS R/A SLDR
In Stock: 0
Manufacturer: Alpha Wire
Description: MULTI-PAIR 12COND 24AWG 1000'
In Stock: 2
Manufacturer: Alpha Wire
Description: MULTI-PAIR 12COND 24AWG 500'
In Stock: 0
Manufacturer: Alpha Wire
Description: MULTI-PAIR 12COND 24AWG SHLD
In Stock: 8