| Part Number | 63196-2 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Terminal Type | Standard |
| Gender | Female |
| Tab Width | 0.187" (4.75mm) |
| Tab Thickness | 0.020" (0.51mm) |
| Tab Length | 0.270" (6.86mm) |
| Length - Overall | 0.755" (19.18mm) |
| Termination | Crimp |
| Wire Gauge | 20-24 AWG |
| Insulation | Non-Insulated |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Features | - |
| Color | - |
Manufacturer: Alpha Wire
Description: CABLE 30COND 24AWG SHLD 1000'
In Stock: 0
Manufacturer: Alpha Wire
Description: CABLE 30COND 24AWG SHLD 500'
In Stock: 0
Manufacturer: Alpha Wire
Description: CABLE 30COND 24AWG SHLD 100'
In Stock: 0